بلاگ نومــــان

پـــاف‌، عضــو کوچــک و کاربــردی خــانه شمــا


راهنــمای استفــاده از پــاف‌ها در دکـوراسیــون منــزل

پاف‌ها یکی از تاثیر‌گذارترین ارکان زیبایی در دکوراسیون منازل و حتی استودیوها و گالری‌ها هستند. صندلی‌های کوچکی که شاید در بیشتر مواقع نادیده گرفته شوند.
با این حال اضافه کردن چند پاف و کوسن به دکوراسیون ثابت می‌کند که آنها تا چه اندازه‌ای می‌توانند تبدیل به اجزای کلیدی یک دیزاین چشم‌نواز شوند.
پاف‌ها صندلی‌های کوچک بدون دسته و پشتی اما شدیدا کاربردی‌اند. آنها می‌توانند نقش یک زیرپایی، صندلی یا حتی میز جلو مبلی یا بغل مبلی را برایتان ایفا کنند.
یکی از محاسن پاف‌ها باز بودن دست شما برای انتخاب رنگ و مدل آنهاست چون اجباری در هماهنگی رنگ و مدل‌ها آنها با سایر مبلمان شما وجود ندارد. گاهی یک مدل یا رنگ کاملا متفاوت پاف از مبلمان می‌تواند فضای سرد دکوراسیون خانه را دچار دگرگونی کند. هر چند خیلی‌ها طرفدار هماهنگی پاف با مبلمان هستند و همچنان این هماهنگی هم شکلی زیبا به چیدمان آنها خواهد داد.


از اتــومان‌های صــده هجــده تا پــاف‌های امــروزی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید پاف‌های امروزی، فرزندان صندلی‌های راحتی و کوچکی هستند که از دوران عثمانی و قرن هجدهم به جا مانده‌اند. عثمانی‌ها از پاف‌های امروزی که آن زمان اتومان نامیده می‌شدند به عنوان زیر پایی و تکیه‌گاه در زمان استراحت استفاده می‌کردند. با این حال اتومان‌های ترک به مرور جمع‌ و جور‌تر، راحت‌تر و سبک‌تر طراحی شدند و به شکل پاف‌های امروزی رسیدند.
اتومان‌ها هنوز هم با همان اسم و فرم صده هجدهی کاربرد دارند که البته بیشتر در فضاهای رسمی با اشکالی بزرگ‌تر و متفاوت‌تر از پاف‌های امروزی مورد استفاده قرار می‌گیرند.


پــاف‌ها‌ همــراه در انــواع دکوراسیــون

به همان اندازه‌ای که پاف می‌تواند فضایی صمیمی به سبک دکوراسیون اسپرت بدهد، تا حد قابل توجهی هم زیبایی‌بخش دیزاین‌های کلاسیک و سنتی است.
شما باتوجه به سبک دکوراسیونی که دارید می‌توانید ابعاد و نوع پارچه پاف را انتخاب کنید. اگر به سبک سنتی علاقه دارید و خانه را به این سبک چیدمان کرده‌اید، بهتر است از پافی استفاده کنید که طرح گلیم، جاجیم یا گلدوزی و... داشته باشد. وجود چنین پاف‎هایی فضا را زیباتر، صمیمی‌تر و گرم‌تر خواهد کرد.
پاف‌ها برای دکوراسیون‌های مدرن هم بسیار مناسب و ایده‌آل هستند. این بر مبنای سلیقه شماست که پاف گرد می‌پسندید یا مکعب و چند ضلعی. این شمایید که انتخاب می‌کنید پاف ایده‌آلتان پایه‌دار باشد یا بدون پایه و در نهایت دکوراسیون شماست که با پاف پارچه‌ای، طرح‌دار یا ساده، زیباتر می‌شود.
با این حال اگر نیاز به هم‌فکری در انتخاب پاف دارید، به شما توصیه می‌کنیم خدمات مشاوره و طراحی نومان را امتحان کنید!


از اتـاق پذیرایــی تا تــراس!

پاف‌ها به دلیل ویژگی ظاهری که دارند در انواع فضاهای خانه قابلیت استفاده دارند. از پاف می‌توان در اتاق پذیرایی به عنوان میز عسلی یا جلوی مبلی استفاده کرد. همچنین آنها در اتاق نشیمن به عنوان صندلی جلوی تلویزیون قابل استفاده‌اند. این پاف‌ها برای فضای داخلی اتاق‌ها هم بسیار خوب هستند. اتاق خواب، اتاق مطالعه، اتاق کودک و نوجوان هم می‌توانند در خود پاف‌های خوبی را جای دهند که در عین کارایی به زیبایی فضا هم اضافه کنند.
اگر تراس بزرگی دارید می‌توانید گوشه‌ای از تراس با صفای خود را با گلدان‌ها و البته یک پاف در کنارشان زیباتر کنید و آن‌جا را به محلی دل‌انگیز برای استراحت و لذت از نور طبیعی خورشید تبدیل کنید.
به شما توصیه می‌کنیم از کاربرد پاف‌ها در ورودی منزل و کنار جاکفشی هم غافل نشوید و علاوه بر زیبا کردن ورودی خانه یک صندلی ایمن و راحت برای پوشیدن کفش‌هایتان داشته باشید.


با کمک پــاف در فضــا صرفــه‌جویــی کنیــد

علاوه بر آنچه گفته شد با استفاده از پاف‌ها، در کنار ایجاد یک فضای زیبا و خاص می‌توانید استفاده‌های کاربردی دیگری در زمینه صرفه‌جویی از فضا داشته باشید. پاف‌ها فراتر از اینکه به عنوان زیرپایی، صندلی، میز جلومبلی و میز عسلی و... مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توانند محلی برای نگهداری بعضی از خرده ریزهای منزل هم باشند. شما می‌توانید با تهیه پاف‌هایی با در جدا شونده، به وسایل اضافی‌تان هم سر و سامان بدهید. این نوع پاف‌ها رویه‌ای متحرک دارند که با برداشتن درشان می‌توانید از آن به عنوان یک باکس استفاده کنید.
باتوجه به تمام این کارایی‌هاست که پاف‌ها دارای انواع و اشکال هندسی مختلف و تنوع هستند و جذابیت بصری ویژه‌ای دارند. می‌توان با انتخاب رنگی از دیوارها، تابلوها یا پارچه‌ها و رومیزی‌های موجود، رنگ مکملی برای انتخاب رنگ پاف پیدا کرد و به سادگی به دیزاینی تازه در خانه رسید. استفاده از رنگ‌های ضد برای پاف‌ها هم می‌تواند ایده خوبی باشد. در نهایت این شمایید که با کمک چنین وسایلی فضا را آنطور که دوست دارید بدون صرف هزینه‌ای گزاف دیزاین کنید و به دکوراسیون ایده‌التان در خانه رویایی‌تان برسید.